adverteren     contact     disclaimer     privacy     redactiestatuut     over Geledraak.nl     sitemap  
 
 
  artikel doorsturendoorsturen   reageren op artikelreageren   RSS feed van GeleDraak.nl

Populaire pagina's!

EXPO 2010 Shanghai
Metroplattegr. Shanghai
Chinese festivals
China vacatures
Reisaanbieders China
De geschiedenis van Tibet
Visum-info
Tweetalige menukaart

De tijd in China 
Valuta-omrekenen

twitter / geledraak

Laatste bijdragen forum
Gastpagina's

VNC Asia Travel - al 35 jaar
Dé China specialist!
Stichting EuSino
De Qi van China
Beijing Service Bureau
DimSum reizen
China online reizen
Yangshuo Travel
MING Translations
Chinees leren in Beijing
Van Verre China reizen
Yunnan Minority Travel
China Minority Travel
Sfeerhotel Beijing
Xiahe-Tibet Travel
Hotel Linden, bij Dali



In de spotlights:

Chinees leren in 12 lessen met "Zhong Wen, basiscursus Mandarijn Chinees" voor maar € 19,95. Met online uitspraakvoorbeelden. Zie chineseschoolholland.nl

Uw bedrijf in de spotlights?
Handig voor korte acties zoals nieuw bedrijf of aanbiedingen. Max. 20 woorden. Lees hier meer..!

Amsterdam China Festival, najaar 2005 

Het China Festival Amsterdam is wat voorstellingen betreft vrijwel ten einde. Diverse tentoonstellingen lopen echter nog door. Op deze pagina blijft dan ook het overzicht bestaan, aangevuld met actualiteit waar nodig! Over het festival
  • Tijdens het China Festival worden op diverse plaatsen korte filmpjes getoond die lijken op reclame, videoclips, en computeranimaties. Van deze zogeheten One Minutes Films heeft de NPS een selectie gemaakt en online gezet.

  • De exposities
  • Voor een kort fotoverslag van de opening van het China Festival op 2 oktober lees verder..

  • voor een verslag van de opening van de tentoonstelling over Chinese muziek in Leiden, lees verder ....

  • Het gehele festivalprogramma vindt u op deze speciale website www.amsterdamchinafestival.nl.

  • Drie dagen Chinese popmuziek 13-15 okt., in Paradiso en De Melkweg en kantonese top-pop in Muziekgebouw aan 't IJ Lees meer...
    CD's van diverse bands zijn nu te koop in Geledraak webshop Zaiton.

  • Links

  • Disclaimer

Het festival:
Amsterdam - Het Amsterdam China festival 2005 is grootste China Festival ooit in Nederland gehouden. Vijftien dagen lang waren in oktober diverse optredens te zien op gebied van opera, dans, muziek, poppentheater, maar ook: tentoonstellingen van fotografie en moderne Chinese kunst.

Organisator is het Amsterdamse Concertgebouw, maar tal van andere Amsterdamse instellingen doen mee, zoals het Tropentheater met replica's van een 2500 jaar oude bronzen klokkenspel, en andere bijzondere muzieksoorten, alsmede museum Beelden aan Zee in Scheveningen en het Sinologisch Instituut in Leiden. Tevens zal er een congres zijn over de economische relaties met China.

Zie ook de uitgebreide website, met volledig programma amsterdamchinafestival.nl (doorzoekbaar per dag of per thema),

Tijndens het festival was doorlopend geopend de China Club, een inloopcentrum in het Lloyd Hotel & Culturele Ambassade (Oostelijke Handelskade 34). Ontmoetingen met deelnemers en bezoekers van het Amsterdam China Festival en presentaties over beeldende kunst in China; ook: excursies met als thema Chinese invloeden in Amsterdam.  Doorlopend geopend van 1 t/m 19 oktober.

Foto's hieronder: (© Chime)
Fragment uit de Kun Opera, oorspronkelijk uit oostelijk China. (meer over Kun).
Kun  opera


pipaspeelster Wu Man



Foto:: voor velen is Wu Man de beste pipaspeelster (Chinese luit) ter wereld. Zij treedt op in Amsterdam op 2 oktober (in strijkkwartet Kronos), tijdens de officiele opening van het festival.

Impressies uit de Chinese opera. Er zijn tientallen lokale varianten te vinden in China. de figuur 'Koning Aap' is populair thema (foto onder). 
Koning Aap



Ook het poppentheater Fujian trad oop, op meerdere plaatsen in Amsterdam, telkens uitverkocht.

Foto onder : bronzen klokken van 2500 jaar oud (replica's) in het Tropentheater uitgebreid te horen en zien. Ook workshops.

bronzen bellen, replicas

Tentoonstellingen:

ARCAM - 8 okt.-26 nov. Nederlandse Architectuur voor China. Nederlandse architecten hebben al veel ontworpen voor China. Bekendst is misschien het televisiehoofdkantoor, van Rem Koolhaas in Beijing. De expositie toont een grote verzameling tekeningen en maquettes van voorstellen voor nieuwe gebouwen, woonwijken en stadsdelen in verschillende Chinese steden. Tevens verschijnt er een boekje, Dutch architects in Booming China, (Engels/Chinees) over dit onderwerp, waarin ook de drijfveren van de architecten worden blootgelegd.
In het Architectuur Centrum Amsterdam ARCAM is een tentoonstelling te zien.
Prins Hendrikkade 600, di t/m za 13.00-17.00 uur en zie www.arcam.nl. Gratis toegang.

De Appel - 7 okt.-20 nov. Out of Sight Ontwikkelingen in de hedendaagse Chinese kunst. Gastcurator Hou Hanru geeft een beeld van de wensen en verlangens van Chinese kunstenaars anno nu, door middel van ruimtelijke en filmische installaties. Werken van Cao Fei, Chen Xiaoyun, Lu Chunsheng, Ni Haifeng, Xu Tan, Yan Lei, Zhen Guogu, e.a..
De Appel, Nieuwe Spiegelstraat 10, di t/m zo 11.00-18.00 uur en zie www.deappel.nl. Toegang 4 euro.

Maison Descartes - , 6 okt.-20 nov. Yan Pei-Ming . Deze schilder kwam in 1980 op 20 jarige leeftijd in Frankrijk aan en maakt schilderijen op groot formaat, die 'gelijkend en tegelijk ongelijkend zijn'.
Maison Descartes, Vijzelgracht 2a, ma-do 10.00-18.00 u. en vrij. 10-17.00 u. en zie www.maisondescartes.com. Toegang gratis.

Stedelijk Museum CS - , 30 sept.-15 jan. ('06) Yang Fudong . Film, video en fotowerk. Vervreemding is een centraal thema in het werk van deze Shanghaise kunstenaar.
Stedelijk Museum CS, Post CS Gebouw, 2e en 3e verdieping, Oosterdokskade 5. dagelijks 10-18.00 u. (do. tot 21.00 u.), en zie www.stedelijk.nl. Toegang 9 Euro.

Fotografie van Ting Chan en Yee Ling Tang,
Muziekgebouw aan 't IJ, 31 dec. '05

Star Ferry Movements
, 1 okt.-31 jan.'06 (verlengd!). Fotografie. Ting Chan en Yee Ling Tang zijn jonge Nederlands-Chinese fotografen die vooral oog hebben voor de interactie China-Nederland en Azie-Europa.

fotografie Ting Chan en Yee Ling Tang
Foto Geledraak.nl

Muziekgebouw aan 't IJ (ATRIUM ofwel bij binnenkomst vanaf de loopbrug), Piet Heinkade 1, en zie www.muziekgebouw.nl. 10 Min. loopafstand vanaf Amsterdam Centraal Station (achterzijde). Toegang gratis en bekijk meteen de rest van dit prachtige, dit jaar opgeleverde, gebouw, inclusief Star Ferry Café.

Video-installatie Saskia Janssen
Amsterdam - Saskia Janssen (1968) verbleef afgelopen augustus in Lijiang, in de Zuidwestelijke provincie Yunnan. Dit is een oude stad en mede daarom een grote toeristische trekpleister. Van oudsher wonen hier met name Naxi, maar met het tperisme zijn ook steeds meer Han-Chinezen (de grootste bevolkingsgroep van China) erheen getrokken. De authentieke sfeer wordt steeds meer bedreigd, ook omdat er inmiddels een 'nieuw Lijiang'is verrezen.

Saskia Janssen besloot een soort ode aan Lijiang te brengen, en voerde samen met bewoners rituelen op. De video- en geluidsinstallatie van haar verblijf in Lijiang zijn nu te zien in Ellen de Bruijne Projects, Rozengracht 207A, Amsterdam. Dinsdag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur en op de eerste zondag van de maand van 14.00-17.00 uur. De expositie duurt van 15 oktober t/m 19 november. Zie ook de website Galeries.nl.

Links:

Wu Man , volgens velen de beste pipa-speelster van vandaag. Op de site van haar label zijn enkele tracks te beluisteren (MP3) (ga naar China en dan Wu Man and Friends). Uitgebreide info en meer tracks van de pipa.

Wu Man speelde in Amsterdam samen met het Kronos Kwartet.

Peking Opera is vertengenwoordigd met het ensemble uit Shanghai. Over Peking Opera zie deze uitgebreide website, of bekijk de verschillende gezichts-beschilderingen, beluister enkele opera fragmenten

Op 13 oktober is een voorstelling te zien van de met uitsterven bedreigde Kun-opera.

Een fraai overzicht van de diverse Chinese snaarinstrumenten, met afbeeldingen.

Introductie in de hedendaagse Chinese popmuziek, op Sinomania.

Artikel over de opkomst van de Beijing Music Scene

Informatie over ColdFairyLand, interview met ColdFairyLand; informatie over Second Hand Rose; informatie over MuMa; Vier pagina's met links naar Chinese pop- en folkmuziek, op chineseculture.about.com.
(muziek van enkele bands is te koop in webshop Zaiton)

Het marionettentheater uit Quanzhou (Fujian) treedt divesre keren op in Amsterdam. Leeds meer over dit genre op de site Amoymagic.



Laatst gewijzigd op: 10-2-2007
Kijk ook eens op:
Beijing.startpagina.nl
Shanghai.startpagina.nl
China Map
advertenties handig

De China webshop van Geledraak!

China Nu magazine

plaats uw China vacature op Geledraak!

Wisselkoers rmb